Zaloguj się

Partnerstwo Sowiogórskie

 

Święto Sowiogórskiej wsi za nami

          Przeciąganie liny było chyba najbardziej emocjonujące zarówno dla zawodników jak i mieszkańców Głuszycy, którzy brali udział w sobotnim Święcie Wsi. Wszyscy, którzy zjawili się po godzinie 15 – tej mogli również skosztować naszych wiejskich przysmaków, które przygotowywały gospodynie. JURY oceniające potrawy miało nielada zadanie. Na jego czele stał Pan Janusz Rech, a członkiem honorowym była Pani Teresa Piętka, kucharz z 32 – letnim doświadczeniem. Z każdej wsi wyłoniona została najsmaczniejsza potrawa, i tak: * w Grzmiącej były to Ciasta Wykwintne, * w Łomnicy – Schab ze śliwką, * w Kolcach – Rolada w Porach, * w Głuszycy Górnej – Indyk Faszerowany, * w Sierpnicy najsmaczniejszą potrawą został Pasztet myśliwski z gruszką. Wszystkim twórcom tych przepysznych dań gratulujemy.

tekst i foto: MJ

 

Oprócz posmakowania przygotowanych potraw można było również podziwiać spryt i siłę zawodników ze wszystkich wsi w przeróżnych konkurencjach. Był toczony balot, rzut broną na piasku, bieg o trzech nogach i wiele, wiele emocji. Zawodnicy nie mogli uskarżać się na brak dopingu ze strony kibiców. Było również dużo śmiechu, gdy nie mogła się zakończyć konkurencja Hula – Hop. Najmnniejsze zawodniczki były tak wytrwałe w kręceniu, że konkurencja zapewne mogłaby trwać do późnego wieczora, więc trzeba było ją przerwać. A zawodniczkom gratulujemy! Turniej był zacięty do ostatnich chwil. Przewagą kilku punktów zaledwie wygrała wieś Łomnica. W nagrodę Pani Burmistrz wręczyła sołtysowi wsi – Agnieszce Mlazdze stół do gry w piłkarzyki, a pozostałe sołectwa otrzymały zestawy 200 gier na jesienno – zimowe wieczory. Jednym słowem – zabawa była bardzo udana, pogoda dopisała, wytrwali mogli się bawić do białego rana, a dla zmęczonych były nawet bezpłatne busy, którymi mogli dotrzeć na imprezę i wrócić do domu (za co dziękujemy Panu Żołnierukowi).

<<<
Mapa strony
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności
i aktywizacja w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Lokalna Grupa Działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania:
Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader poddziałanie: 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.