Zaloguj się

Partnerstwo Sowiogórskie

 

V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie - 13 maja 2012r.

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Koło PZW "Sum" z Nowej Rudy zapraszają wszystkich miłośników wędkowania na V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Impreza odbędzie się 13 maja 2012 roku, tradycyjnie nad Zalewem w Dzikowcu. Koszt udziału w zawodach wynosi 15 zł, organizatorzy zapewniają gorący posiłek dla wszystkich uczestników.

Zapisy w biurze zawodów w godzinach 7.00 - 8.00.

Początek rywalizacji o godzinie 9.00.

Zapraszamy!

Dziki Styl Company - 8 MAJA 2012

W drugim tygodniu maja 2012 roku na zaproszenie Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, w sali widowiskowej MOK wystąpią zwycięzcy programu You Can Dance - grupa Dziki Styl Company.

Tancerze przyjadą ze spektaklem "Dzieci Innego Boga", który w niezwykły sposób przedstawia problematykę uzależnień wśród ludzi młodych.

8 maja w godzinach porannych odbędą się pokazy zorganizowane dla młodzieży szkolnej, natomiast o godzinie 18.00 zapraszamy na spektakl dla pozostałych mieszkańców miasta i gminy.

Wstęp 15 zł, bilety do nabycia w MOK (Nowa Ruda) oraz CKGNR (Ludwikowice Kłodzkie).

Artyści z grupy Dziki Styl Company przyjadą jednak do Nowej Rudy nie tylko ze względu na występ, ale głównie na potrzeby promocji Festiwalu Sztuk Metafizycznych.

Lipiec 2013 roku (tak tak, to nie pomyłka) przyniesie niesamowite, bezprecedensowe i bardzo niekonwencjonalne wydarzenie artystyczne, które odbędzie się na przestrzeni 2 tygodni głównie na terenie Nowej Rudy i Ludwikowic Kłodzkich. Mowa o "I Festiwalu Sztuk Metafizycznych", którego organizatorami jest grupa ludzi pod przewodnictwem Pana Macieja Pawłowskiego - pomysłodawcy festiwalu, wieloletniego kierownika Teatru Muzycznego "Roma" w Warszawie, twórcy muzyki do wielu musicali i przedstawień teatralnych. Nieprzypadkowo patronat artystyczny nad tym wydarzeniem objęło szereg znanych osobistości ze świata szeroko rozumianej kultury (mi. Greg Zgliński, Robert Więckiewicz, Jaga Hupało, Gabriela Muskała). W organizację tego wielkiego przedsięwzięcia włączyły się także dwie zaprzyjaźnione instytucje - Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie.

Aby Festiwal mógł rozkwitnąć pełnią barw w roku przyszłym, organizatorzy rozpoczęli przygotowania już jesienią 2011 roku - tego bowiem wymaga formuła nadana temu wydarzeniu. Chodzi głównie o ogłoszenie konkursów, które rozpoczną się już w maju 2012 roku, a ich finałem będzie przyszłoroczny festiwal.

Pierwszym efektem naszych wspólnych prac będzie konferencja prasowa, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele największych, polskich mediów, przedstawiciele potencjalnych sponsorów, mecenasów, a także media lokalne. Jednym z elementów konferencji będzie także przyjazd i występ grupy tanecznej Dziki Styl Company - zwycięzców popularnego, telewizyjnego show You Can Dance. Podczas wizyty grupa zaprezentuje spektakl pt. "Dzieci Innego Boga". W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędą się zarówno pokazy dla uczniów szkół z terenu miasta i gminy Nowa Ruda, jak i otwarty spektakl dla pozostałych mieszkańców. Już dziś serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

7 maja 2012 - godz. 14.00 Konferencja Prasowa - sala widowiskowa MOK w Nowej Rudzie

8 maja 2012 - godz. 18.00 Spektakl taneczny "Dzieci Innego Boga" - sala widowiskowa MOK w Nowej Rudzie, bilet 15 zł

Więcej informacji pod numerami: 74 872 4484 (MOK) 74 872 2084 (CKGNR)

3 maja 2012 - Sowiogórski Nordic Walking

                   Zgodnie z zeszłorocznymi obietnicami, Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza wszystkich amatorów spacerów z kijkami na drugi cykl zawodów pn.

"Sowiogórski Nordic Walking"

W tym roku spotkamy się 4 razy na przestrzeni wiosny i lata.

Zabawę rozpoczniemy już 3 maja, na trasie wokół Schroniska "Orzeł" w Sokolcu.

Druga odsłona zawodów odbędzie się miesiąc później - 2 czerwca pętlą na Przełęczy Jugowskiej.

Dwa miesiące później, 5 sierpnia spotkamy się w "Harendzie" aby rywalizować na trasie wokół tego pięknego ośordka rekreacyjnego.

Cykl zakończymy 29 września, podczas Światowego Dnia Turystyki, kiedy to rozegrany zostanie ostatni marsz ze startem i metą na szczycie Wielkiej Sowy.

Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy serwis internetowy, gdzie oprócz możliwości rejestracji w bazie zawodników, mogą się Państwo zapoznać ze szczegółami regulaminu, trasy, a także obejrzeć relację i zdjęcia z ubiegłego roku. Dla osób chcących opłacić start we wszystkich czterech edycjach, przygotowaliśmy zniżki.

Czekamy na Was pod adresem www.wielkasowa.net.

Krótkofalarstwo 14.04.2012

 

Tenis stołowy 04.04.2012

Taniec towarzyski 30.03.2012

Zawody o Puchar Rymarza w slalomie gigancie narciarzy i snowboardzistów

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na jubileuszową dziesiątą edycję zawodów o Puchar Rymarza w slalomie gigancie narciarzy i snowboardzistów. Zawody odbędą się 10-11.03.2012 na stoku Rymarz w Jugowie. Na uczestników, oprócz niezapomnianych wrażeń i sportowej rywalizacji czekają puchary, medale i atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie bądź mailowo w Pałacu Bielawa oraz w Bukowej Chacie. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Zawodów (załącznik).

Zapraszamy!

XX Finał WOŚP już 8 stycznia

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (8.01.2012) w całej Polsce organizowany będzie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie także u nas. Drugi rok z rzędu wspólną organizacją imprezy na terenie Ziemi Noworudzkiej zajęły się lokalne instytucje kultury - Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Efektem współpracy będzie koncert zlokalizowany w noworudzkim Rynku, podczas którego nie zabraknie dobrej muzyki, licytacji, światełka do nieba i mnóstwa wolontariuszy. Dokładny program imprezy znajduje się na plakacie, początek o godzinie 16.00.

Zapraszamy!

*********************************************************************

Spotkanie z Kabaretem DNO

W pierwszą środę Nowego Roku (4.01.2012) gminę Nowa Ruda odwiedzą członkowie znanego kabaretu DNO z Dąbrowy Górniczej. Przy okazji zimowego wypoczynku w Górach Sowich, artyści zgodzili się na spotkanie z miejscową publicznością. Zorganizowane przez Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda oraz wójta Sławomira Karwowskiego, kameralne spotkanie autorskie odbędzie się w nowo odnowionym kościółku poewangelickim w Ludwikowicach Kłodzkich (ul. Główna), który obecnie pełni rolę Muzeum Ziemi Sowiogórskiej. Podczas spotkania artyści opowiedzą o sobie, historii powstania kabaretu, zaprezentują materiały multimedialne oraz odpowiedzą na pytania publiczności. Przy okazji tego wydarzenia, wolontariusze zbierać będą datki na tegoroczny XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek spotkania o godzinie 18.00, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Informacje pod numerem 74 8722084.

Zimowa Amatorska Liga Siatkówki

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w Zimowej Amatorskiej Lidze Siatkówki, która rusza 9 stycznia 2012 roku w sali sportowej Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich! Do udziału w rozgrywkach przystąpić mogą drużyny, składające się zarówno z mężczyzn jak i kobiet (mile widziane także zespoły mieszane). Zapisy do ZALS potrwają do 23 grudnia 2011r., a opłata wpisowa wynosi 100 zł od drużyny (decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona)! Rozgrywki odbywać się będą dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy w godzinach 19.00 - 22.00). Zapewniamy opiekę medyczną, obsadę sędziowską, oprawę muzyczną, a także napoje. Przewidywane nagrody dla uczestników to medale, puchary i pamiątkowe dyplomy. Szczegóły organizacyjne zawarte są w regulaminie. Formularz zgłoszeń i regulamin do pobrania ze strony www.ckg.nowaruda.pl Informacje także pod numerem telefonu 74 8722084.

Zgłoszenie zals >pobierz                Regulamin zasl > pobierz

 

                  Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda już dzisiaj zaprasza Państwa na

Jarmark Świąteczny w Ludwikowicach Kłodzkich,

na którym będzie można zakupić choinki, zabawki, rękodzieło (hafciarstwo, świeczki, biżuteria, ceramika, stroiki itp.), ozdoby choinkowe,  przetwory domowe, miody w różnych postaciach, ciasta, oleje, wędliny i wiele innych, unikalnych artykułów.

Świąteczne zakupy umilać będzie nastrojowa muzyka  oraz występy przygotowane przez nasze sekcje muzyczne, uczniów szkoły z Bożkowa oraz pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Jeżeli szukasz oryginalnego prezentu dla najbliższych bądź znajomych to odpowiednią rzecz znajdziesz właśnie w u nas.

Zapraszamy 16 grudnia w godz. 15.00 - 20.00 na salę widowiskową Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich.

Mapa strony
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.31 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności
i aktywizacja w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Lokalna Grupa Działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania:
Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy Leader poddziałanie: 19.1 Wsparcie przygotowawcze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.