INFORMACJE OGÓLNE 

                                                           

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w obszary wiejskie"

GRANT 3 - "Atrakcyjna infrastruktura"

Zadanie 1 - Kreatywny Maluch - budowa placu zabaw w Głuszycy

Zadanie polegało będzie na montażu placu zabaw – urządzeń w pełni bezpiecznych, estetycznych i atrakcyjnych. Zamontowane urządzenia będą charakteryzowały się wyjątkową kolorystyką oraz różnorodnością, która będzie zachęcać do wspólnej zabawy.

Zadanie 2 - Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej na terenie Bożkowa 

Miejsce zostanie ogrodzone,  posadowione na nim zostaną palenisko grillowe oraz  betonowo - drewniane ławki i stoły rekreacyjne. Przestrzeń zostanie następnie zagospodarowana zielenią.

Zadanie 3 - Boisko miejscem rekreacji i wypoczynku

W ramach realizacji zadania powstanie miejsce odpoczynku dla mieszkańców jak i turystów. Zostaną zamontowane ławki i stoły jak i również teren boiska zostanie ogrodzony przez co poprawi się bezpieczeństwo osób korzystających z tego miejsca.

Zadanie 4 - Budowa placu zabaw w Bratoszowie

W ramach zadadania zamontowany zostanie wielofunkcyjny zestawu systemowy służący dzieciom do zabawy. Plac zabaw stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku zarówno dla dzieci oraz ich opiekunów.

Zadanie 5 - Doposażenie placu zabaw w Kamionkach  

Zamontowany zostanie wielofunkcyjny zestawu systemowy służący dzieciom do zabawy. Podniesie on atrakcyjność placu zabaw. Powstaną nowe urządzenia sprawnościowe, które przyczynią się do zwiększenia zainteresowania placem zabaw przez dzieci. 


Wszystkie nowe i przebudowane obiekty infrastruktury będą ogólnodostępne dla mieszkańców i turystów.  


REALIZACJE

Zadanie 1 - Kreatywny Maluch - budowa placu zabaw w Głuszycy

 W ramach realizacji zadania grantowego został zagospodarowany skwer zieleni przy głównej drodze wojewódzkiej. Zamontowany został plac zabaw składający się z bezpiecznych, estetycznych
i niezwykle atrakcyjnych elementów dla dzieci młodszych i starszych. Zamontowano również tablicę dwustronną – z jednej strony informującą o projekcie, o walorach przyrodniczych obszaru LGD oraz zawierającej regulamin placu zabaw, z drugiej strony informującej o segregacji odpadów.

Zagospodarowanie, dotychczas nieużytkowanego skweru, przyczyniło się do ożywienia tego terenu. Dzieci wraz z rodzicami bardzo chętnie korzystają z urządzeń zabawowych, z zainteresowaniem oglądają również tablicę – która ze względu na zastosowaną formę obrazkowa oraz dużo zdjęć jest bardzo ciekawa nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Przedstawione formy segregacji odpadów łatwo zapadają w pamięć i przyczynią się do poprawy stanu środowiska.

Zadanie 2 - Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-turystycznej na terenie Bożkowa

Celem projektu było utworzenie infrastruktury rekreacyjnej na terenie miejscowości Bożków, która służyła będzie mieszkańcom Gminy Nowa Ruda. W związku z tym teren pod miejsce rekreacji został wyrównany i odchwaszczony. Zakupiono i posadowiono palenisko grillowe, ławki i stoły piknikowe. Wokół miejsca nasadzono krzewy oraz posadowiono tablice informujące o zasobach przyrodniczych i historycznych okolicy.  Dzięki  podjętym działaniom  powstało ogólnodostępne miejsce rekreacji.

Zadanie 3 - Boisko miejscem rekreacji i wypoczynku

Celem projektu była budowa miejsca odpoczynku. Został on zrealizowany poprzez zamontowanie 6 ławek i 3 stołów. Teren został ogrodzony i wyrównany. Została również zamontowana tablica informująca o walorach przyrodniczych oraz  historii kościoła i krzyża pokutnego.  Miejsce to jest ogólnodostępne korzystają z niego rodzice i opiekunowie dzieci które przychodzą na boisko jak również osoby przejeżdżające rowerami. 

Zadanie 4 - Budowa placu zabaw w Bratoszowie

Na placu zabaw zamontowany został wielofunkcyjny zestaw systemowy służący dzieciom do zabawy.   zainstalowana tablica informuje o podstawowych zasadach ochrony klimatu oraz promuje okoliczne środowisko naturalne. Dzieci wraz z opiekunami bardzo chętnie korzystają z nowych urządzeń. Młodzieżowa drużyna OSP w Piskorzowie przeprowadziła na placu ćwiczenia sprawnościowe.

Zadanie 5 - Doposażenie placu zabaw w Kamionkach  

W okresie realizacji zadania plac zabaw w Kamionkach został doposażony w system Eskalo 2 – zestaw zabawowy dla dzieci. Dzięki realizacji zadania dzieci mogą korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu. Działanie to przyczyniło się do podniesienia jakości i atrakcyjności samego placu zabaw, jak i całej miejscowości. Obecnie rodzice ze swoimi dziećmi chętniej spędzają wolny czas na placu zabaw, co sprzyja integracji mieszkańców oraz pozytywnie wpływa na rozwój dzieci.

Lokalna Grupa Działania
"PARTNERSTWO SOWIOGÓRSKIE"
Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

Film promocyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Czerwiec   Sierpień »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031