PYTANIA I ODPOWIEDZI

Pytania i odpowiedzi ARiMR w zakresie poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020” znajdują się pod linkiem na stronie ARiMR. 

OZNAKOWANIE OPERACJI

Unia Europejska wymaga informowania opinii publicznej i wszystkich zainteresowanych, że przedsięwzięcia współfinansowane ze środków EFRROW mogły zostać zrealizowane właśnie dzięki unijnej pomocy finansowej. Lokalne kryteria wyboru przygotowane do oceny wniosków również przewidziały konieczność zamieszczania informacji promującej podmiot pośredniczący w uzyskiwaniu dofinansowania – czyli Lokalną Grupę Działania poprzez chociażby zamieszczanie logotypu LGD w materiałach informacyjnych czy promocyjnych.

Poniżej zamieszczamy stosowną Księgę oraz logotypy służące do oznaczania zadań zgodnie z wymogami UE.

Księgą wizualizacji znaku Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  Pobierz >>>

Logo LGD Partnerstwo Sowiogórskie - pobierz zestaw >>>

 INDYWIDUALNA INTERPRETACJA VAT

W przypadku kiedy przyznana Państwu pomoc ze środków unijnych ma formę REFUNDACJI poniesionych kosztów i podatek VAT jest kosztem kwalifikowanym w Waszym projekcie – niezbędnym będzie pozyskanie z Krajowej Informacji Skarbowej – indywidualnej interpretacji prawa podatkowego. Indywidualną interpretację dołącza się do wniosku o płatność ostateczną. Czas oczekiwania na interpretację indywidualną to nawet 3 miesiące od dnia złożenia wniosku, dlatego warto wystąpić o nią wcześniej, tam bardziej, że jej treść nie ulega przedawnieniu. Niezbędne informacje znajdują się tutaj:

www.kis.gov.pl/zalatwianie-spraw/wydawanie-interpretacji  

ZASADY KONKURENCYJNOŚCI WYBORU WYKONAWCÓW/DOSTAWCÓW

W celu zapewnienia wnioskodawcom/beneficjentom PROW 2014 - 2020 możliwości wywiązania się z obowiązku wyboru oferty w trybie konkurencyjnym, ARiMR przygotowała  specjalny portal, na którym wnioskodawcy / beneficjenci poddziałań realizowanych w ramach PROW 2014 - 2020 będą zobowiązani zamieszczać zapytania ofertowe, np. na wykonanie usługi lub zakup maszyn czy urządzeń niezbędnych do wykonywania określonego rodzaju działalności. Opublikowanie zapytania ofertowego na Portalu Ogłoszeń ARiMR jest możliwe po zalogowaniu się loginem i hasłem nadanym przez ARiMR. O uprawnienia do zamieszczania ogłoszeń na Portalu należy wystąpić składając Wniosek o nadanie uprawnień do Portalu Ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wzory dokumentów dostępne są do pobrania na Portalu Ogłoszeń ARiMR w dziale "Wzory dokumentów". Przed wypełnieniem Wniosku należy zapoznać się z Instrukcją wypełniania Wniosku o nadanie uprawnień do Portalu Ogłoszeń Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W celu upublicznienia zapytania ofertowego, należy: zamieścić zapytanie ofertowe na stronie internetowej:

www.portalogloszen.arimr.gov.pl

 

Lokalna Grupa Działania
"PARTNERSTWO SOWIOGÓRSKIE"
Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

Film promocyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Czerwiec   Sierpień »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031