"Piękno i Natura"

                                  

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: 
Europa Inwestująca w obszary wiejskie"

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresach: 

Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości. 

Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. 

Album - Partnerstwo Sowiogórskie - 
               PRZYRODA I HISTORIA 

LGD „Partnerstwo Sowiogórskie” w ramach projektu wydało publikację promocyjną ukazującą walory przyrodnicze i turystyczne swojego obszaru. Wydawnictwo to jest udostępniane zarówno w wersji drukowanej na wydarzenaich towarzyszacych projektwi, jak również dostępne w biurze LGD. Zapraszamy rownież do zapoznania się z nim dzięki utworzeniu wersji elektronicznej. 

ALBUM >>>> pobierz 

Blok warsztatów edukacyjno - ekologicznych 

Kolejnym zadaniem zrealizowanym w ramach projektu było  zaproszenie mieszkańców naszgo obszaru na warsztaty edukacyjne poświęconych wspieraniu ekologii. Warsztaty przeprowadzono w każdej z Gmin członkowskich partnerstwa. Tematyka warsztatów zostałą wybrana na etapie realizacji wydarzenia spośród zaproponowanych do realizacji zajęć zgodnie z zainteresowaniem odbiorców. 

Warsztaty ZERO WASTE Alternatywa dla plastiku - Pieszyce

Warsztaty z segregacji odpadów i ZERO WASTE dla przedszkolaków i uczniów - Walim i Głuszyca

Warsztaty ZERO WASTE Naturalne kosmetyki i środki czyszczące - Jugów i Jedlina-Zdrój

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu 

        W ramach działań promocyjnych zrealizowane zostało wspólne zadanie jakim był udział w targach turystycznych na którym wspólnie z partnerami projektu promowaliśmy swoje obszary. Przygotowane zostanły w tym celu materiały promocyjne oraz wspólna ulotka. 

Ulotka projektowa wspólna >>>>> pobierz 

Film promocyjny LGD QWSI  obejrzyj >>>>

Wydarzenie edukacyjne - Twój obszar Twoim bogactwem 

Ostatnim z zadań, które odbyło się w ramach projektu "Piękno i Natura" była organizacja wydarzenia pod nazwą „Twój obszar Twoim bogactwem”. Do realizacji wybrano nieprzypadkowe miejsce pod kątem tematyki projektu – a mianowicie Centrum Bioedukacji Multimedialnej obejmujące Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, wstęgową kładkę nad Jeziorem Bystrzyckim oraz pomieszczenia w Zamku Grodno. Prelekcje odbyły się w Sali znajdującej się w tzw. AKWARIUM. Jest to miejsce ukazujące zasoby przyrodnicze stąd zaplanowano prelekcję poświęconą miejscu realizacji imprezy czyli nowych form edukacji ekologicznej. Druga część prelekcji poświęcona została faunie i florze obszaru Gór Sowich. Uczestnicy wydarzenia po prelekcji wraz z przewodnikiem udali się do Zamku Grodno. 

Lokalna Grupa Działania
"PARTNERSTWO SOWIOGÓRSKIE"
Siedziba/Biuro LGD
ul. Grunwaldzka 26 
58-340 Głuszyca
KONTAKT

Więcej

Film promocyjny
wtorek, 21 grudnia 2021
Portal ARiMR
piątek, 1 grudnia 2017
doradztwo w biurze lgd
środa, 1 marca 2017
Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
« Czerwiec   Sierpień »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031